Секогаш во тренд

noa n5

Елеганција која трае

Неспоредлив стил, на дофат!

Модата и стилот може да се променат, но некои нешта се засекогаш. За пример ги земавме едноставните и елегантни линии и ги искористивме за создавање на моделот N5, осигурувајќи се дека Вашиот мобилен телефон секогаш ќе биде во тренд.

cpu

MT6750T Octal

ram_rom

3GB / 32GB

unibody

Alu unibody

hardness_glass

HD AMOLED

fingerprint

32GB Чување

camera

13MP / 13MP

Алуминиумско тело

Едноставно прекрасен

noa n5 horizontal

Создавањето на уред што ќе се издвојува од сличните уреди е тешко, но не и невозможно. Еден начин со кој што постигнавме е поставувањето на сите делови во куќиште од алуминиум, при што се добива на сила и издржливост а притоа имате и мат изглед на позадината на уредот. Се што ви треба, заштитено со чист метал!

Убавите спомени, зачувани онолку колку што сакате

16MP SELFIE КАМЕРА
13MP + 5MP ЗАДНА КАМЕРА

16MP / 13 + 5MP

Запомнете колку убаво си имате поминато со семејството и пријателите и споделете ги убавите моменти со помош на камерите на моделот NOA N5, мобилен телефон создаден за да бидете во центар на вниманието!

noa n5 front
noa n5 back
noa dts icons

Висококвалитетен звук, без разлика каде сте

noa dts icons noa dts icons noa dts icons

Повеќе не ни се потребни посебни апликации за репродукција на звук за да уживаме со омилената музика, а тоа значи дека истовремено ја имаме жртвувано верноста на репродукцијата поради практичност.
Со моделот NOA N5 и подобрениот звук со DTS технологија, успеавме да ви понудиме висококвалитетно искуство со кое може да уживате дури и кога сте во движење!

noa n5 amoled

Кристално чист приказ

5.5” HD AMOLED

Голем дел од времето го поминуваме проверувајќи ги мобилните телефони за нови статуси, пораки од социјалните мрежи, видео клипови и други форми на забава и штета е да се проверува на дисплеи со пригушени и темни бои. АМОЛЕД дисплејот на моделот NOA N5 има широк спектар на бои, нудејќи ви ново искуство!

noa n5 battery

Батерија 5000 mAh

Засили го твојот стил

Секојдневно ги користиме мобилните телефони до крајните граници, а цената за таквото користење е драстично намален работен век на батеријата. Поради ова, моделот NOA N5 има батерија со моќност од 5000 mAh што ќе ви овозможи искористување на моќноста на телефонот без страв дека ќе останете без батерија во текот на денот. NOA N5 – е тука за вас!

PumpExpress+ Технологија

USB Type-C 2.0 Брзо полнење на батеријата

Времето потрошено за полнење на батеријата на мобилниот телефон ве спречува да уживате во мобилното искуство. Поради тоа, го опремивме моделот NOA N5 со PumpExpress+ технологија за брзо полнење, која што користи варијабилни нивоа на волтажата која што е потребна за брзо полнење на вашиот телефон!
Во зависност на состојбата на кабелот и полначот и споредбено со конвенционалните методи за полнење на батеријата, NOA N5 PE+ технологијата ја полни батеријата до 60% проценти за пократко време.

noa n5 battery

Изразете се со NOA N5!

noa n5 display

Техничките спецификации

 • MT6750T Helio P10 8xCortex-A53,1.5GHz
 • 5.5” HD AMOLED 720*1280
 • 3GB RAM
 • 32GB
 • 5000 mAh
 • Android 7.0
n5 noa mobile sketch
 • 16MP / 13 + 5MP
 • 4G LTE
 • A-GPS
 • Dual Nano SIM
 • USB Type-C FastCharge
 • 154.5*75*7.9mm

Подршка