NOA H8

Куќиштето од алуминиумски легури комбинира алуминиумска леснотија со цврстината на челикот, додека го заштитува деликатниот ентериер на H8 и му дава виден визуелен профил.

Моќ, издржливост и елеганција, обединети во еден уред!

display

5.5" FullHD

fast_charging

Брзо полнење

dual_sim

Двоен СИМ

gesture_sensing

Идентификување на гестот

МОЌНО СРЦЕ

Постојаната растечка потреба да се користи се поголем број на истовремено лансирани апликации создава сериозни оптоварувања за сите современи мобилни телефони. Имајќи го тоа на ум, ние го имаме опремено NOA H8 со Mediatek 1.8 GHz octa јадро процесор во комбинација со Samsung модул 4GB RAM / 32GB ROM, давајќи му моќ да ги стартувате сите ваши апликации брзо како молња!

1.8 Ghz
8 OCTA CORE
32 GB ROM
4 GB RAM
7.0 Android 7.0

Техничките спецификации

 • MTK6755M A53 Octa core 1.8GHz
 • 5.5" IPS SHARP FHD 1920*1080
 • 4GB RAM
 • 32GB ROM
 • 4000 mAh lithium
 • Android 7.0
H8 noa mobile sketch
 • 5MP / 13MP Samsung PDFA
 • 4G LTE
 • Брзо полнење
 • Dual SIM
 • USB Type-C
 • 156*76*8.8 mm

Подршка