noa hummer front

NOA H4SE

H4se е најновиот уред во линијата на NOA.
Достапен и функционален, овој телефон е вистински победник!
display

5" FullHD

fingerprint

Отклучување со отпечаток

dual_sim

Dual SIM

narrow_bezel

Narrow bezel

Проширете ги сопствените хоризонти

93% повеќе дисплеј

NOA H4se практично ви нуди дисплеј без рамка, на кој што можете да уживате гледајќи ги Вашите фотографии и видеа, да ги играте омилените игри и со леснина да ги прегледувате смс пораките и електронски пораки

93%

noa h4se protection noa h4se protection noa h4se protection noa h4se protection

Појак од порано

Нежен како свила, цврст како челик.

 • Двојно калено 2.5Д стакло
 • Нано технологија за изработка на металната рамка
 • метална рамка пескарена до 0.45 микрони

Доловете го моментот!

Погледни го светот на поинаков начин!
ЈДИ (JDI) дисплејот со висока резолуција дава нови можности на своите корисници

noa h4se phone

HD SONY® kamera

noa h4se camera spec
noa h4se camera spec

100 millisecond Fingerprint unlocking

Лесен и удобен - потребен е само допир

noa h4se fingerprint
noa h4se phone

4G LTE

Нека светот ви биде на дофат побрзо од што можете да замислите.

noa h4se spec noa h4se spec

Брза реакција

Опремен со 3GB + 16 GB,
дозволува непречена промена од оперативниот систем кон апликациите!

Одберете ја вашата боја

2 варијанти
noa n2 bijeli noa n2 crni

Technical specifications

 • MTK6735 Quad Core 1.3GHz
 • FHD 1920*1080 JDI Display
 • 3 Гб RAM
 • 16 Гб ROM
 • 2200 mAh lithium
 • Android 6.0
H4se noa mobile sketch
 • 5MP / HD SONY® 13MP
 • 4G FDD-LTE
 • 100 millisecond Fingerprint unlocking
 • Tempered glass screen
 • micro USB
 • 137*69.1*6.9 mm

Support