H2
НОВА ДЕФИНИЦИЈА НА ВПЕЧАТЛИВОСТ
noa h2 phone

H2 HD INCELL ЕКРАН ПРЕТСТАВУВА НА СВОЈ ТЕНОК, ИСТОВРЕМЕНО ДАВА ОШТРИ И ЈАСНИ СЛИКИ

display

5" HD

android

Android 6.0

fast_charging

2250mAh

cpu

Quad core CPU

fingerprint

Читач на отпечатоци на прсти

noa h2 phone

ЗАШТИТЕНА ЕЛЕГАНЦИЈА

H2 металниот комплет служи за да го заштити деликатниот ентериер и дава префинет финиш од брушен алуминиум

Искусете го најдоброто од двата света!

noa h2 spec
noa h2 spec
noa h2 spec
noa h2 spec
noa h2 symbol

Сериозна забава

H2 доаѓа во две бои - сива, за оние кои бараат едноставност и елеганција, додека оние кои сакаат да излезат од толпата можат да изберат розово злато за да се покажат светот!

noa n2 black noa n2 pink

Техничките спецификации

 • MTK6737 Quad Core, 1.3GHz
 • 5” HD 1280*720 INCELL Display
 • 2GB RAM
 • 16GB Storage
 • 2250 mAh lithium
 • Android 6.0
H2 noa mobile sketch
 • 5MP front / 13MP back
 • 4G LTE
 • A-GPS
 • ДВОЕН СИМ
 • micro USB
 • 141*70*7.5 mm

Подршка