H10

Ослободете го вашиот потенцијал

noa shadow noa h10 front
cpu

MT6750T Octal

ram_rom

3GB / 32GB

unibody

Alu unibody

hardness_glass

HD AMOLED

fingerprint

32GB Чување

camera

13MP / 13MP

Моќна десетка

Ние го претставуваме првиот во светот

новиот процесор на Mediatek X27 со десет јадра

+

Двојна 13MP двојна Samsung камера - во боја и црна со четиринасочен LED блиц

+

Предната Samsung камера од 13 MP со вграден блиц

По силен од било кога

Мобилните телефони станаа неопходен дел од нашиот живот, и нашите постојани придружници. Ова значи дека нашата продуктивност и нашата забава доаѓа кога треба да престанеме да ги надополнуваме.

Затоа H10 има батерија од 4000 mAh со функција за брзо полнење, што го намалува времето што е потребно до предниот дел на штекерот што е можно повеќе!

Поздрав на сонцето

Mediatek's Helio X27 2.6 GHz 10 јадро процесор обезбедува вашиот H10 да може да работи и најсложените апликации на пазарот, заедно со оние кои само што ќе дојдат .

noa shadow noa h10 front

Количината на податоци што ги генерираат нашите уреди се зголемува од ден на ден, и тие податоци
тие имаат потреба од безбеден простор за складирање. Тоа е причината зошто ние на NOA H10 вградивме модул за складирање од 32 GB. Чувајте ги најубавите моменти со H10!

РЕВОЛУЦИОНЕРЕН

3x13 MP

Предната 13MP камера е опремена со меки флеш технологија и високо ниво на острина.

Двојната задна 13MP автофокус камера и автоматската пресметка на температурата ќе ги репродуцираат боите на вашиот свет во природен тон без понатамошно прилагодување.

Фокусирајте се на она што е важно

Двојната камера H10 ви овозможува да ги фокусирате вашите фотографии дури и откако ќе ги зачувате.
Едноставно поместете го лизгачот лево или десно и одберете кој објект ќе да биде во фокусот и креирајте многу различни верзии на една слика. Ослободете ја вашата креативност со H10.

Погледнете навистина на секоја слика

Сите сакаме да изгледаме најдобро во секоја фотографија што ја правиме. Така, го опремивме најновиот H10 со 13MP предна камера која ќе ги запали вашите автопортрети со мека, природна светлина.

Пријателите се тука за нас, и ние сме таму за нив и поради оваа причина чувствуваме потреба да ги зачуваме моментите што ги правиме со нив. За среќа, H10 е тука со 13MP предна камера, што ќе ви осветли и оние кои најмногу ги сакате со флеш блиц. Повторете го секој момент со H10!

5.5 "1080p Full HD Екран

Sharp 2.5D екран со заоблен раб може да се прикаже на милиони бои, кои потоа се комбинираат во убави погледи!

ПРВ ВО СВЕТОТ

X27 deca core основни паметен телефон со двојна камера

сјаен како логорски оган

Оперативниот систем NOA H10 е базиран на популарниот Android Marshmallow систем, кој е робустен и лесен за употреба.
Забавувајте се со новиот Marshmallowom!

7 режими на снимање

PANO-MA

VIDEO

PRO-PHOTO

PHOTO

DUAL-CAM

MONO

NIGHTSHOT

Техничките спецификации

 • MediaTek Helio X27 10-core 2.6GHz
 • 5.5” FullHD SHARP 1080*1920px
 • 4GB RAM
 • 32GB Storage
 • 4000 mAh lithium
 • Android 6.0
n5 noa mobile sketch
 • 13MP / 2x13MP
 • 4G FDD-LTE
 • GPS + AGPS Navigator
 • Dual SIM
 • USB Type-C брзо полнење
 • 154*76*8.2 mm

Подршка