NOA H9 NOA H9

NOA HummerLE

Го создадовме новиот HummerLE за луѓе што имаат потреба од издржлив, робусен и цврст телефон за сите услови.

gesture icon
Распознавање на гестикулации
sim icon
2 сим картички
4G icon
4G LTE
battery icon
Брзо полнење

Целосна метална рамка

5 ниво од 3та генерација
Corning Gorilla Glass

Отпорен
на удар
Отпорен
на притисок
Водоотпорен
Отпорен
на гребење
NOA H3se

Иновативна технологија

 • Двојно сателитско позиционирање GPS + GLONASS
 • Сензор за атмосферски притисок
 • 4G-LTE Network
 • Батерија 4200 mAh со брзо полнење
 • NFC Технологија

13МР задна камера

5МР предна камера со ширина на агол од 85 степени
и големина на апертура 2.0

Фотографирајте секогаш и секаде

Благодарение на IP68 сертификатот,
со Вашиот NOA HummerLE може да фотографирате и под вода.

Одберете ја Вашата боја

Новиот NOA HummerLE е достапен во
две различни бои:

Сончево жолто
Виолетово црн
NOA H4se chosen color

Создаден за авантура

NOA HummerLE е дизајниран за екстремни услови и е опремен со хардвер од висока класа и софтвер кој што ги задоволува Вашите потреби.

 • Цврста метална рамка
 • Заштитно стакло Gorilla Glass
 • Долготрајна батерија
 • Двојно позиционирање
 • и друго...

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Accessories

POWERBANK 10000mAh

Powerbank за најсложените корисници.

POWERBANK 6200 mAh

Длабоко дизајниран Powerbank, со брашно алуминиумско куќиште.

Автомобил USB полнач

Наполнете го вашиот паметен телефон во вашиот автомобил и двојно ја зголемите својата ефикасност!

НОАЛИНЕ Bluetooth X51 слушалки

Висококвалитетен звук - компатибилен со сите Bluetooth уреди.

POWERBANK 2500 mAh

Тенки и лесни, со преклопен USB приклучок. Напојува со 2500 mAh батерија, доаѓа со бесплатен iPhone адаптер.

Држач за автомобил за паметни телефони

Заштитете го вашиот телефон додека возите со држачот за непуштање на телефонот. Компатибилен со сите модели на паметни телефони.

Технички карактеристики

 • MT6737 Quad Core 1.3GHz
 • 4.7" HD IPS 720*1280
 • 2GB RAM
 • 16GB
 • 4200 mAh
 • Android 6.0
 • 5MP / 13MP
 • 4G LTE
 • Fast charging
 • GPS + GLONASS
 • Corning Gorilla Glass
 • 152.3*81*16.6 mm

Поддршка

Datasheet ~ 696kB