Зошто да правите компромис?

УЖИВАЈТЕ ВО ВАШИОТ ДИГИТАЛЕН ЖИВОТ

Android 7
Android 7.0
10 core cpu
Octa core CPU
Fast chraging
Брзо полнење
Fingerprint reader
Читач на отпечаток од прст
Dual rear camera
Двојна задна камера
4GB / 32GB
4GB / 64GB

Нашата цел е да им овозможиме на нашите корисници, да уживаат во најновите и најдобрите карактеристики на мобилните телефони. Во продолжение, со задоволство ви го претставуваме моделот NOA N8, со размер на екранот 18:9, нудејќи прекрасен и прегледен дисплеј, соодветен за вашите потреби.

NOA N8 18:9 screen

Новиот стандард

18:9 FULL SCREEN
90% SCREEN TO BODY
6.0" GORILLA GLASS 4
SHARP DISPLAY

NOA N8 DTS audio

ФАНТАСТИЧЕН ЗВУК ВО ВАШИОТ ЏЕБ

NOA N8 DTS audio NOA N8 DTS audio NOA N8 DTS audio

DTS технологијата ја подобрува јачината на звукот, ширејќи го во хоризонтален и вертикален правец, при што ја надминува физичката ограниченост на звучникот.
Уживајте во подобриот звук, каде и да сте!

Двојно позабавен!

SONY IMX 258 DUAL-LENS CAMERA

Секоја заматена фотографија, направена под лошо осветлени услови е еден незаборавен момент кој што нема да биде споделен на социјалните мрежи.
Останете сигурни дека сите Ваши специјални моменти ќе бидат запаметени со двојната 13/5MP камера на NOA N8 и покажете колку се забавувате!

NOA N8 Double camera
 • SAMSUNG S5K3P3SP06-FGX9
  16MP СЕЛФИ КАМЕРА
 • SONY IMX258 (COB)
  13MP ЗАДНА КАМЕРА
 • GALAXY CORE GC5025
  5MP ЗАДНА ПОДКАМЕРА
NOA N8 Double camera

Секоја заматена фотографија, направена под лошо осветлени услови е еден незаборавен момент кој што нема да биде споделен на социјалните мрежи.
Останете сигурни дека сите Ваши специјални моменти ќе бидат запаметени со двојната 13/5MP камера на NOA N8 и покажете колку се забавувате!

Кога фотографираме, дури и најубавите субјекти не можат да дојдат до израз, доколку фотографираме со инфериорна технологија.
За да бидеме сигурни дека ќе имате најдобар резултат при споделување на вашите најзабавни моменти, го опремивме NOA N8 со 16МP предна камера, давајќи ви шанса да им покажете на другите што пропуштаат!

NOA N8 Double camera
 • X3 ДИГИТАЛЕН ЗУМ
 • АВТОМАТСКИ ФОКУС

Кога фотографираме, дури и најубавите субјекти не можат да дојдат до израз, доколку фотографираме со инфериорна технологија.
За да бидеме сигурни дека ќе имате најдобар резултат при споделување на вашите најзабавни моменти, го опремивме NOA N8 со 16МP предна камера, давајќи ви шанса да им покажете на другите што пропуштаат!

3xCAMERA / 2xFLASH

Покажете ја Вашата најдобра страна

ПОДГОТВЕНИ ЗА СПРИНТ?

PUMPEXPRESS+ ТЕХНОЛОГИЈА

Поголемиот број на апликации и постојаните објавувања на социјалните мрежи создаваат голем притисок на животниот век на батеријата на мобилните телефони.
За да се намали бројот на полнења на батеријата, го опремивме моделот NOA N8 со таканаречена PumpExpress+ charge технологија која користи прецизен мониторинг на волтажата за полнење на вашиот телефон и притоа брзо ја полни батеријата!

5000 MAH BATTERY

ЕНЕРГИЈА ЗА ИНТЕНЗИВНО КОРИСТЕЊЕ

Секој ден се повеќе го користиме мобилниот телефон а со тоа поинтензивно ја трошиме батеријата.
Бидете сигурни дека вашиот телефон и понатаму ќе биде функционален како на почетокот од денот бидејќи NOA N8 располага со капацитет на батеријата од 5000mAh.
Започнете со истражување!

Без грижи за сигурноста

NOA N8 Security
 • ЗАДНО КАПАЧЕ
  СЕНЗОР ЗА ОТПЕЧАТОК ОД ПРСТ
 • ОТКЛУЧУВАЊЕ ЗА
  0.1 СЕКУНДА
 • БЕЗБЕДНОСТ НА
  НИВО НА МИКРОПРОЦЕСОР

Паметењето на ПИН броевите и шемите може да биде напорно. Со NOA N8 може да размислувате за попродуктивни нешта и да го отклучите телефонот само со допир.
Чувајте ги вашите податоци со единствен код!

NOA N8 Double camera
Без рамка
Целосно метално куќиште
8.8mm
Заоблен дизајн
Двојна антена
20% подобрен сигнал
USB Type-C
Брзо полнење PE+ 20
MTK chipset
25% подобра енергетска ефикасност
4G LTE
Dual SIM standby

Вашиот свет, во вашиот џеб

ЗА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ

NOA N8

И покрај можностите за чување на податоците на „облак“, најдобра опција за зачувување на чувствителните податоци е во самиот уред.
NOA N8 има 64GB внатрешна меморија и 4GB РАМ меморија што овозможува со сигурност да ги користите вашите апликации

 • 4GB RAM
 • 64GB ROM
 • ДО 256GB MICRO SD
 • MT6750 HELIO P10
 • OCTAL CORE CPU
 • ANDROID 7.0
NOA N8
NOA N8

Технички карактеристики

 • MT6750T Helio P10 8xCortex-A53 1.5GHz
 • 5.99” HD+,TFT 720x1440px 18:9
 • 4GB RAM
 • 64GB
 • Батерија 5000mAH
 • Android 7.0
 • 16MP / двојна камера 13MP+5MP
 • 4G LTE
 • Брзо полнење на батеријата со USB type-C
 • Отклучување со отпечаток од прст
 • Micro USB 2.0
 • 158.3*74.8*8.8mm

Поддршка

Datasheet ~ 465kB