Секогаш во тренд

Елеганција која трае

Неспоредлив стил, на дофат!

Модата и стилот може да се променат, но некои нешта се засекогаш. За пример ги земавме едноставните и елегантни линии и ги искористивме за создавање на моделот N5, осигурувајќи се дека Вашиот мобилен телефон секогаш ќе биде во тренд.

cpu icon
6750T Octal
storage icon
3GB / 32GB
unibody icon
Алуминиумско тело
hardness glass icon
HD AMOLED
fingerprint icon
Скенер за отпечаток од прст
kamera icon
13MP/13MP

Алуминиумско тело

Едноставно прекрасен

Создавањето на уред што ќе се издвојува од сличните уреди е тешко, но не и невозможно. Еден начин со кој што постигнавме е поставувањето на сите делови во куќиште од алуминиум, при што се добива на сила и издржливост а притоа имате и мат изглед на позадината на уредот. Се што ви треба, заштитено со чист метал!

Убавите спомени, зачувани онолку колку што сакате

16MP SELFIE КАМЕРА
13MP + 5MP ЗАДНА КАМЕРА

Запомнете колку убаво си имате поминато со семејството и пријателите и споделете ги убавите моменти со помош на камерите на моделот NOA N5, мобилен телефон создаден за да бидете во центар на вниманието!

 

Висококвалитетен звук, без разлика каде сте

Повеќе не ни се потребни посебни апликации за репродукција на звук за да уживаме со омилената музика, а тоа значи дека истовремено ја имаме жртвувано верноста на репродукцијата поради практичност.
Со моделот NOA N5 и подобрениот звук со DTS технологија, успеавме да ви понудиме висококвалитетно искуство со кое може да уживате дури и кога сте во движење!

Кристално чист приказ

5.5” HD AMOLED

Голем дел од времето го поминуваме проверувајќи ги мобилните телефони за нови статуси, пораки од социјалните мрежи, видео клипови и други форми на забава и штета е да се проверува на дисплеи со пригушени и темни бои. АМОЛЕД дисплејот на моделот NOA N5 има широк спектар на бои, нудејќи ви ново искуство!

Батерија 5000 mAh

Засили го твојот стил

Секојдневно ги користиме мобилните телефони до крајните граници, а цената за таквото користење е драстично намален работен век на батеријата. Поради ова, моделот NOA N5 има батерија со моќност од 5000 mAh што ќе ви овозможи искористување на моќноста на телефонот без страв дека ќе останете без батерија во текот на денот. NOA N5 – е тука за вас!

PumpExpress+ Технологија

USB Type-C 2.0 Брзо полнење на батеријата

Времето потрошено за полнење на батеријата на мобилниот телефон ве спречува да уживате во мобилното искуство. Поради тоа, го опремивме моделот NOA N5 со PumpExpress+ технологија за брзо полнење, која што користи варијабилни нивоа на волтажата која што е потребна за брзо полнење на вашиот телефон!
Во зависност на состојбата на кабелот и полначот и споредбено со конвенционалните методи за полнење на батеријата, NOA N5 PE+ технологијата ја полни батеријата до 60% проценти за пократко време.

Изразете се со NOA N5!

Технички карактеристики

 • MT6750T Helio P10 8xCortex-A53,1.5GHz
 • 5.5” HD AMOLED 720*1280
 • 3GB RAM
 • 32GB
 • 5000 mAh
 • Android 7.0
 • 16MP / 13 + 5MP
 • 4G LTE
 • A-GPS
 • Dual Nano SIM
 • USB Type-C FastCharge
 • 154.5*75*7.9mm

Поддршка

Datasheet ~ 472kB