NOA H9 NOA H9

NOA HummerLE

Го создадовме новиот HummerLE за луѓе што имаат потреба од издржлив, робусен и цврст телефон за сите услови.

gesture icon
Распознавање на гестикулации
sim icon
2 сим картички
4G icon
4G LTE
battery icon
Брзо полнење

Целосна метална рамка

5 ниво од 3та генерација
Corning Gorilla Glass

Отпорен
на удар
Отпорен
на притисок
Водоотпорен
Отпорен
на гребење
NOA H3se

Иновативна технологија

 • Двојно сателитско позиционирање GPS + GLONASS
 • Сензор за атмосферски притисок
 • 4G-LTE Network
 • Батерија 4200 mAh со брзо полнење
 • NFC Технологија

13МР задна камера

5МР предна камера со ширина на агол од 85 степени
и големина на апертура 2.0

Фотографирајте секогаш и секаде

Благодарение на IP68 сертификатот,
со Вашиот NOA HummerLE може да фотографирате и под вода.

Одберете ја Вашата боја

Новиот NOA HummerLE е достапен во
две различни бои:

Сончево жолто
Виолетово црн
NOA H4se chosen color

Создаден за авантура

NOA HummerLE е дизајниран за екстремни услови и е опремен со хардвер од висока класа и софтвер кој што ги задоволува Вашите потреби.

 • Цврста метална рамка
 • Заштитно стакло Gorilla Glass
 • Долготрајна батерија
 • Двојно позиционирање
 • и друго...

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Accessories

POWERBANK 10000mAh

Powerbank for the most demanding users.

POWERBANK 6200 mAh

Finely designed powerbank, with a brushed aluminium casing.

Car USB charger

Charge your smartphone in your car, and double your efficiency!

NOALINE Bluetooth X51 Headphone

High quality sound - compatible with all Bluetooth devices.

POWERBANK 2500 mAh

Thin and lightweight, with a foldable USB plug. Powered by 2500 mAh battery, comes with a free iPhone adapter.

Smartphone car holder

Secure your phone while driving with the non-slip phone holder. Compatible with all smartphone models.

Технички карактеристики

 • MT6737 Quad Core 1.3GHz
 • 4.7" HD IPS 720*1280
 • 2GB RAM
 • 16GB
 • 4200 mAh
 • Android 6.0
 • 5MP / 13MP
 • 4G LTE
 • Fast charging
 • GPS + GLONASS
 • Corning Gorilla Glass
 • 152.3*81*16.6 mm

Поддршка

Datasheet ~ 696kB