NOA H9 NOA H9

NOA Hummer

Елегантна издржливост

Комбинација на издржливост со елеганција во еден уред, NOA Hummer е идеален за сите кои што сакаат издржливост на уредот а притоа да не се изгуби од убавината.

gesture icon
Распознавање на гестикулации
sim icon
2 сим картички
4G icon
4G LTE
battery icon
Брзо полнење

ЗА ЕКСТРЕМНИ СИТУАЦИИ

Целосна метална рамка

Одличен од сите страни.

Една од карактеристиките на NOA Hummer е металната рамка комбинирана со алуминиум со гумирани перничиња што му даваат на уредот нелизгачка и цврста површина која што е лесно да се фати и држи дури и кога е натопен!

Отпорен
на удар
Отпорен
на притисок
Водоотпорен
Отпорен
на гребење
NOA Hummer

NFC технологија

Двојно сателитско позиционирање GPS + GLONASS

Придружете се кон иднината со NOA Hummer!

Мобилните уреди постојано еволуираат и секојдневно наоѓаат нова употреба во нашите животи. Со NFC читачот, Вашите мобилни уреди можат да комуницираат со различни уреди со NFC и да се користи за различна примена, од препознавање се до користење на услуги за „виртуелен паричник“.

Излезете надвор, без оглед на временските услови

NOA Hummer има IP68 стандард, и ви овозможува да фотографирате за време на дожд или снег.
Фотографирајте и покажете ја Вашата уметничка страна!

Не ја пропуштајте акцијата!

Многу прекрасни видици се минливи. Со 13МР задна камера на Hummer , сите пејзажи на кои ќе наидете ќе бидат засекогаш забележани!

Користењето на компјутер за видео повици е излишно во време на се поголемата застапеност на мобилните телефони. Покажете кои сте преку 5 мегапикселната предна камера!

Истражете нови светови

Уживајте во природата со NOA Hummer, и бидете сигурни дека вашиот сопатник ќе ги има сите потребни функции без разлика дали патувате или уживате во природата и дивината!

 • Цврста метална рамка
 • Заштитно стакло Gorilla Glass
 • Долготрајна батерија
 • Двојно позиционирање
 • NFC технологија
 • и друго...

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Accessories

POWERBANK 10000mAh

Powerbank за најсложените корисници.

POWERBANK 6200 mAh

Длабоко дизајниран Powerbank, со брашно алуминиумско куќиште.

Автомобил USB полнач

Наполнете го вашиот паметен телефон во вашиот автомобил и двојно ја зголемите својата ефикасност!

НОАЛИНЕ Bluetooth X51 слушалки

Висококвалитетен звук - компатибилен со сите Bluetooth уреди.

POWERBANK 2500 mAh

Тенки и лесни, со преклопен USB приклучок. Напојува со 2500 mAh батерија, доаѓа со бесплатен iPhone адаптер.

Држач за автомобил за паметни телефони

Заштитете го вашиот телефон додека возите со држачот за непуштање на телефонот. Компатибилен со сите модели на паметни телефони.

Технички карактеристики

 • MT6737T Quad Core 1.5GHz
 • 5” FHD IPS 1080*1920 px
 • 2GB RAM / 16GB
 • 3500 mAh
 • Fast charging
 • Android 7.0
 • 5MP / 13MP
 • 4G LTE, BT4.0, WiFi b/g/n
 • GPS + AGPS
 • NFC
 • 153*78.9*12.6 mm

Поддршка

Datasheet ~ 696kB