NOA H9 NOA H9

NOA H9

Моќен и префинет, H9 со совршениот спој на дизајн и технологија ќе ги задоволи потребите и на најпребирливите купувачи.

screen icon
Дисплеј 5.5"
battery icon
Брзо полнење
sim icon
2 сим картички
gesture icon
Акселерометар
2GHz CPU

MTK6755 A53

Осум јадрениот процесор ви овозможува да ги
покренете посложените апликации без никакви проблеми

MTK CPU

Потребни се двајца

Двојниот блиц овозможува да се избегнат премногу осветлените и изложени фотографии а во исто време ги подобрува вашите фотографии за да изгледаат поприродни. Високо квалитетните фотографии се реалност и на мобилните апарати!

NOA H9

Високо прецизна оптика

Со новата 13 МП камера од Сони® веднаш можете, дури и при слаба светлина, да ја фокусирата камерата кон објекти кои се во движење.
Се што треба е да насочите и фотографирате, а ние ќе се погрижиме за останатото.

NOA H9 back side
lens lens lens lens lens lens lens

FHD Дисплеј

Вистинити бои

Шарповиот ИПС дисплеј дава ново значење на зборот „живописно“

Не е важно дали фотографирате, сурфате или користите некоја апликација, секогаш ќе имате убави и живописни бои.

NOA H9

USB Type-C, 10gb/секунда брзина на трансфер

USB3.1 Type-C USB конектор, 10Gb/секунда брзина на трансфер.
Уникатниот симетричен дизајн на приклучокот го продолжува работниот век дури до 10000 приклучувања, двојно повеќе од претходно.

USB C-type

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

NOA H9

Технички карактеристики

 • MTK6755 A53 Octa Core 2.0GHz
 • 5.5" FHD 1920*1080 OGS IPS
 • 4GB RAM
 • 32GB (max 64GB)
 • Литиумска батерија SONY® 3000mAh
 • Android 6.0
 • 5MP со преден блиц / 13MP SONY®
 • 4G FDD-LTE
 • Брзо полнење
 • Скенер за отпечаток на прст
 • Type-C USB3.1 (10Gb/s transfer)
 • 148*73.8*8 mm

Поддршка

Manual ~ 32MB

Datasheet ~ 465kB

Flashtool ~ 12MB