H8se

нов изглед

Дисплеј со висока резолуција

Повеќе од доволно

display icon
5.5" FHD дисплеј
android icon
Android 6.0
battery icon
Функција за брзо полнење
cpu icon
Octa core 2.3
fingerprint icon
Скенер за отпечаток од прст

Светот околу Вас, каков што е

Задната 13 мегапикселна камера со авто фокус и автоматско сметање на температурата на боите ќе ги репродуцира природните бои од светот што Ве опкружува, без дополнителни дотерувања.

Направете повеќе
со Н8ѕе

Н8ѕе има 6GB RAM, што ви овозможува истовремено да работите на различни апликации, додека просторот за складирање од 64 GB значи дека ретко ќе останете без простор за вашите фотографии и музика.

Центар на
вниманието

Мобилен телефон без силен централен процесор ги ограничува можностите за комуникација со дигиталниот свет што не опкружува. Со цел да не пропуштите ништо, Н8ѕе има 8 јадрен процесор MediaTek Octa Core 2.3 Ghz

Поголем простор за складирање

Создаваме се повеќе и повеќе содржини преку нашите дигитални уреди, вклучувајки ги и мобилните телефони.

Нема потреба да купувате дополнителни мемориски картички - Н8ѕе има простор за складирање на 64GB информации, и со самото тоа, имате доволно простор за зачувување на вашите важни моменти!

Подолг век на
вашата батерија

Сите сме имале ситуации во кои сме пропуштиле важен телефонски разговор или не сме биле во можност да провериме важни информации поради празна батерија... Новиот Н8ѕе има батерија од 4000 mAh со која што нема да ги имате проблемите поради краток век на батеријата!

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

NOA H8se

Технички карактеристики

 • MTK6757 Octa core 2.3GHz
 • 5.5” IPS SHARP FHD 1920*1080
 • 6GB RAM
 • 64GB
 • 4000 mAh
 • Android 6.0
 • 5MP / 13MP
 • 4G LTE
 • GPS
 • Dual SIM
 • USB Type-C 2.0
 • 156*76*8.8 mm

Поддршка

Datasheet ~ 472kB

Flashtool ~ 12MB