NOA H6 NOA H6

NOA H6

Секојдневно зависиме од нашите уреди.

Ослободете се и живејте го животот!

screen icon
Дисплеј 5"
fingerprint icon
Скенер за отпечаток
sim icon
2 сим картички
memory icon
3GB / 16GB

Златно срце

Бројот на апликации кои се користат истовремено постојано расте, а тоа претставува сериозен предизвик за денешните паметни телефони.

Поради тоа, NOA H6 има 64битен процесор 1.3GHz од Медиатек, комбиниран со модул од Самсунг 3GB RAM / 16GB ROM - комбинација со која можете да го прифатите секој предизвик.

NOA H6 NOA H6

Ремек дело

Металната рамка на NОА H6 додава дополнителна заштита, истовремено давајки елегантен и складен изглед.

Зошто да бирате помеѓу сила и убавина кога може да ги имате двете!

Се комбинира со се’

Елегантниот изглед на Н6 е акцентиран од спротивставеноста на две достапни бои - црна и бела.
Едноставноста и контрастот го прави Н6 идеален уред за секоја пригода. Подарете си елегантен подарок!

Јасно како ден

Дисплејот на NOA H6 ви ги прикажува фотографиите и видеата во сосема друго светло.

Не ги пропуштајте деталите!

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Технички карактеристики

  • MT6737 ARM Cortex-A53 1.3GHz
  • 5" HD Oncell 720*1280
  • 3GB RAM
  • 16GB Storage
  • 2400 mAh lithium
  • Android 6.0
  • 5MP front / 13MP back
  • 4G LTE
  • Отклучување со отпечаток
  • Метална рамка

Поддршка

Datasheet ~ 595kB

Flashtool ~ 12MB