NOA H4se NOA H4se

NOA H4se

H4se е најновиот уред во линијата на NOA.
Достапен и функционален, овој телефон е вистински победник!

screen icon
5" дисплеј
fingerprint icon
Сензор за отпечаток на прст
sim icon
2 сим картички
bezel icon
Тенка рамка

Проширете ги сопствените хоризонти

93% повеќе дисплеј

NOA H4se практично ви нуди дисплеј без рамка, на кој што можете да уживате гледајќи ги Вашите фотографии и видеа, да ги играте омилените игри и со леснина да ги прегледувате смс пораките и електронски пораки

93%

NOA H4se worry free
NOA H4se NOA H4se NOA H4se NOA H4se NOA H4se

Појак од порано

Нежен како свила, цврст како челик.

 • Двојно калено 2.5Д стакло
 • Нано технологија за изработка на металната рамка
 • метална рамка пескарена до 0.45 микрони
NOA H4se

Доловете го моментот!

Погледни го светот на поинаков начин!
ЈДИ (JDI) дисплејот со висока резолуција дава нови можности на своите корисници

NOA H4se

HD SONY® камера

NOA H4se 13MP back camera NOA H4se 5MP front camera
NOA H4se

4G LTE

Нека светот ви биде на дофат побрзо од што можете да замислите.

NOA H4se 3GB RAM
NOA H4se 16GB ROM

Брза реакција

Опремен со 3GB + 16 GB,
дозволува непречена промена од оперативниот систем кон апликациите!

NOA H4se MTK chipset

Одберете ја вашата боја

2 варијанти

бела

црна

NOA H4se chosen color

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

NOA H4se

Accessories

NOA H4se зацврстен стакло

Заштитете го екранот на вашиот паметен телефон NOA H4se.

POWERBANK 2500 mAh

Тенки и лесни, со преклопен USB приклучок. Напојува со 2500 mAh батерија, доаѓа со бесплатен iPhone адаптер.

Автомобил USB полнач

Наполнете го вашиот паметен телефон во вашиот автомобил и двојно ја зголемите својата ефикасност!

НОАЛИНЕ Bluetooth X51 слушалки

Висококвалитетен звук - компатибилен со сите Bluetooth уреди.

POWERBANK 6200 mAh

Длабоко дизајниран Powerbank, со брашно алуминиумско куќиште.

Држач за автомобил за паметни телефони

Заштитете го вашиот телефон додека возите со држачот за непуштање на телефонот. Компатибилен со сите модели на паметни телефони.

Технички карактеристики

 • MTK6735 Quad Core 1.3GHz
 • FHD 1920*1080 JDI Display
 • 3GB RAM
 • 16GB Storage
 • 2200 mAh lithium
 • Android 6.0
 • 5MP / HD SONY® 13MP
 • 4G FDD-LTE
 • 100 millisecond Fingerprint unlocking
 • Tempered glass screen
 • 137*69.1*6.9 mm

Поддршка

Manual ~ 19,2 MB

Quick guide ~ 13,26 MB

Datasheet ~ 1,44 MB

Flashtool ~ 12MB