NOA H3se

NOA H3se

Уморни сте од чекање вашиот телефон да се наполни?
Ви пречат масивните уреди?

Погледнете го нашиот H3se, со технологија за брзо полнење и ултра тенок дисплеј. Дизајниран само за Вас!

gesture icon
Распознавање на гестикулации
smart awake icon
Функција за паметно будење
sim icon
2 сим картички
4G icon
4G LTE
battery icon
Функција брзо полнење
back covers icon
Променлив заден капак
NOA H3se

Молскавично брз!

Немате време за да чекате да Ви се наполни телефонот?
И ние исто така.

Технологијата за брзо полнење ви овозможува да имате повеќе време на располагање, а не да го трошите пред приклучокот за струја!

Фотографирајте и споделувајте

Уживајте со 13 Мегапикселната Сони® камера,

потоа, направете селфи со 5 мегапикселната предна камера и споделете со своите пријатели!

Оживување на фотографиите

со 5 инчниот Oncell HD 1280x780px дисплеј

4G LTE

Нека остатокот од светот ве пронајде
побрзо од што можете да замислите!

Тенок и елегантен

Ја усовршивме технологијата на дисплеј со едно стакло. Сега секој може да ужива со појасни бои и полесни уреди!

NOA H3se

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Accessories

Технички карактеристики

 • MT6735P Quad Core 1GHz
 • 5" HD 1208*720
 • 2GB RAM
 • 16GB
 • 2500 mAh
 • Android 5.1
 • 5MP + flash / SONY® 13MP
 • 4G FDD-LTE
 • Fast charging
 • GPS, Wi-Fi
 • Micro 5pin USB
 • 145*71.5*8.05 mm

Поддршка

Manual ~ 32MB

Quick guide ~ 32MB

Datasheet ~ 2MB