H2

Impressiveness redefined

Зошто да правите компромис?

INCELL HD дисплејот вграден во моделот H2 придонесува за тенкиот профил на уредот и прикажувањето на јасни и чисти слики.

display icon
5" HD дисплеј
android icon
Android 6.0
battery icon
2250 mAh
cpu icon
Quad core 1.3GHz
fingerprint icon
Скенер за отпечаток на прст

Цврста
елеганција

Целосното метално тело на Н2 ги штити чувствителните внатрешни делови и дава чувство на префинетост со својата алуминиумска површина

Искусете го најдоброто од двата светови!

Сериозна забава

Н2 има две бои - сива за оние што бараат едноставност и елегантност, а оние кои сакаат да бидат забележани може да го изберат розево-златниот модел.

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Технички карактеристики

 • MTK6737 Quad Core, 1.3GHz
 • 5” HD 1280*720 INCELL Display
 • 2GB RAM
 • 16GB
 • 2250 mAh
 • Android 6.0
 • 5MP / 13MP
 • 4G LTE
 • A-GPS
 • Dual SIM
 • micro USB
 • 141*70*7.5 mm

Поддршка

Datasheet ~ 772kB

Flashtool ~ 12MB