H10

Ослободи го својот потенцијал

NOA H10 NOA H10

Моќната 10-ка

Горди сме што први во светот ви го претставуваме

новиот процесор од Медиатек, Х27, кој што има 10 јадра!

Задна двојна 13 мегапикселна Самсунг камера - со четиристепен ЛЕД блиц

Предна 13 мегапикселна
„селфи“ камера од Самсунг

android icon
Андроид 6.0
cpu icon
10 јадрен процесор
battery icon
Брзо полнење
fingerprint icon
Сензор за отпечаток од прст
camera icon
Двојна задна камера
memory icon
4GB / 32GB

Посилен од било кога

Мобилните телефони се составен дел на нашите животи и се наши секојдневни придружници. Тоа значи дека страда нашата продуктивност и забава чекајќи да се наполнат батериите на нашите мобилни телефони.

Поради тоа Н10 има батерија од 4000мА со брзо полнење и со тоа пократко е времето на чекање за полнење на уредот!

Моќ

Процесорот на Медиатек Хелио Х27 2.6 Гига херци со 10 јадра прави вашиот уред да
работи беспрекорно и покрај комплицираните апликации кои што се нудат како и за апликациите кои допрва ќе се нудат!

Количината на информации која што се креира за време на користење на нашите уреди се зголемува од ден на ден и потребно е место за чување на овие
информации. Поради тоа, моделот НОА Н10 има внатрешна меморија од 32ГБ. Зачувајте ги Вашите прекрасни моменти на Вашиот Н10!

Револуционерни 3х13 МП камери

Предната камера со 13 МП е опремена со нежна блиц технологија и пикселна точност!

Основная камера - двойной модуль 13 Мп, автофокус и воспроизведение естественных оттенков без дополнительных настроек.

Фокусирајте се на тоа што е важно

Задната двојна камера на NOA H10 Ви овозможува да ги рефокусирате вашите слики, дури и по нивното зачувување. Само поместете го слајдерот од лево кон десно и изберете кој објект треба да биде во фокус и креирајте различни верзии од една слика. Разбудете ја Вашата креативност со Н10!

Изгледајте природно на секоја слика

Мы все хотим прекрасно выглядеть на каждой фотографии.
Именно поэтому мы оснастили NOA H10 фронтальной камерой 13 Мп, которая наполнит ваши селфи естественным красками.

Жизнь измеряется количеством друзей. Вот почему мы всегда хотим запечатлить моменты, которые мы проводим с ними. Переживайте лучшие моменты жизни снова и снова с NOA H10!

5.5" 1080p Full HD Дисплеј

Заоблениот Sharp 2.5D екран има можност за прикажување на
милиони бои кои се комбинираат за да прикажат неверојатни перспективи!

Прв во светот

Десет јадрен процесор Х27
Смартфон со двојна камера

Удобен

Оперативниот систем на НОА Н10 се базира на популарниот Android Marshmallow кој што се покажа како стабилен и пристапен.

Задоволете ги Вашите апетити со новиот Marshmallow оперативен систем

7 начини на сликање

 • Панорама
 • Видео
 • Професионална фотографија
 • Фотографија
 • Фотографија со двојна камера
 • Црно-бела фотографија
 • Ноќно фотографирање

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

NOA H10

Технички карактеристики

 • MediaTek Helio X27 10-core 2.6GHz
 • 5.5” FullHD SHARP 1080*1920px
 • SAMSUNG 4GB RAM
 • SAMSUNG 32GB
 • 4000 mAh lithium
 • Android 6.0
 • front 13MP / back 2x13MP
 • 4G LTE
 • GPS + AGPS Navigator
 • Dual SIM
 • USB Type-C fast charging
 • 154*76*8.2 mm

Поддршка

Datasheet ~ 500kB

Flashtool ~ 12MB