NOA NEXT

NOA CORE NEXT

5 инчниот FWGA дисплеј ви овозможува било кое видео соодветно да биде прикажано, без кратења.

Дисплејот на NОА NEXT со 2.5D технологијата на уредот му дава свеж, нов изглед кој што се разликува од сличните модели. Проверете!

display icon
Дисплеј 5"
memory icon
1GB / 8GB
sim icon
2 сим картички
fast charging icon
Батерија 2300 mAh

СЈАЈ

Металик финишот на новиот NОА NEXT дава посебен сјај, што го заокружува гламурозниот изглед на уредот.

Блесни како ѕвезда со новиот NОА NEXT!

NOA NEXT

ЗАОБЛЕН НА ВИСТИНСКИТЕ МЕСТА

Телото на NОА NEXT е ергономски заоблено, а тоа овозможува цврсто да го држите вашиот уред. Заоблениот дел дава и тенок, елегантен изглед што го прави телефонот атрактивен и уникатен, со дебелина до 5.5 мм.

НЕКА ИМА СВЕТЛИНА

Во новиот NОА NEXT вградивме двоен блиц со кој што вашите фотографии ќе бидат јасни дури и ако се сликани во темни услови. Со самото тоа, кога ќе се вратите од забава, ќе заборавите на нејасните и темни фотографии кои сте ги сликале со друг мобилен телефон.

NOA NEXT
NOA NEXT

ПОЧУВСТВУВАЈТЕ ЈА СЛОБОДАТА

Голем број на мобилни апликации и нови функции значително го ограничуваат векот на батеријата на модерните мобилни телефони.

Поради тоа вградивме батерија од 2300 милиампери во новиот модел NОА NEXT со кој што имате дури 300 часа во мирување.

Продолжете да се движите!

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Технички карактеристики

  • Spreadtrum 7731
  • 5" FW IPS 854*480
  • 1GB RAM
  • 8GB
  • Android 6.0
  • 2300 mAh lithium
  • 2MP front / 8MP back
  • 3G
  • 2 сим картички
  • 143*71.5*9.5 mm

Поддршка

Datasheet ~ 554kB