Loop

Ексцентричен и забележлив

Верен придружник

на дофат

display icon
4.5" QHDD
bluetooth icon
Bluetooth 4.0
dual sim icon
2 сим картички
memory icon
1GB / 8GB

Повеќе
во внатрешноста

QHD дисплејот на Loop уредот дава јасни и прецизни слики и покрај компактната големина, без да се намали чистотата на сликата или времето на одговор. Добрите нешта секогаш се во мали пакувања!

Комбинацијата на ергономско обликуваниот дизајн и достапната цена го прават овој телефон - уред за секого!

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

Технички карактеристики

 • MTK6580 Quad core 1.3 GHz
 • 4.5” QHD IPS 540*960
 • 1GB RAM
 • 8GB
 • Батерија 1500 mAh
 • Android 5.1
 • 2MP / 5MP со блиц
 • 3G
 • GPS + AGPS Navigator
 • 2 сим картички
 • Micro USB 2.0
 • 133*67*9.8 mm

Поддршка

Datasheet ~ 472kB

Flashtool ~ 12MB