H10

Ослободи го својот потенцијал

NOA H10 NOA H10

Моќната 10-ка

Горди сме што први во светот ви го претставуваме

новиот процесор од Медиатек, Х27, кој што има 10 јадра!

Задна двојна 13 мегапикселна Самсунг камера - со четиристепен ЛЕД блиц

Предна 13 мегапикселна
„селфи“ камера од Самсунг

android icon
Андроид 6.0
cpu icon
10 јадрен процесор
battery icon
Брзо полнење
fingerprint icon
Сензор за отпечаток од прст
camera icon
Двојна задна камера
memory icon
4GB / 32GB

Посилен од било кога

Мобилните телефони се составен дел на нашите животи и се наши секојдневни придружници. Тоа значи дека страда нашата продуктивност и забава чекајќи да се наполнат батериите на нашите мобилни телефони.

Поради тоа Н10 има батерија од 4000мА со брзо полнење и со тоа пократко е времето на чекање за полнење на уредот!

Моќ

Процесорот на Медиатек Хелио Х27 2.6 Гига херци со 10 јадра прави вашиот уред да
работи беспрекорно и покрај комплицираните апликации кои што се нудат како и за апликациите кои допрва ќе се нудат!

Количината на информации која што се креира за време на користење на нашите уреди се зголемува од ден на ден и потребно е место за чување на овие
информации. Поради тоа, моделот НОА Н10 има внатрешна меморија од 32ГБ. Зачувајте ги Вашите прекрасни моменти на Вашиот Н10!

Револуционерни 3х13 МП камери

Предната камера со 13 МП е опремена со нежна блиц технологија и пикселна точност!

Задната двојна 13 МП камера има авто фокус и автоматско пресметување на температурата што ќе ги прикаже природно боите од Вашиот свет, без дополнително дотерување на сликата.

Фокусирајте се на тоа што е важно

Задната двојна камера на NOA H10 Ви овозможува да ги рефокусирате вашите слики, дури и по нивното зачувување. Само поместете го слајдерот од лево кон десно и изберете кој објект треба да биде во фокус и креирајте различни верзии од една слика. Разбудете ја Вашата креативност со Н10!

Изгледајте природно на секоја слика

Сите сакаме да изгледаме што е можно подобро на секоја слика.
Поради тоа го опремивме моделот Н10 со 13МП предна камера која што ќе ги осветли вашите селфи фотографии со нежно, природно светло.

Пријателите се тука за нас и ние сме тука за нив. Поради тоа тежнееме да ги овековечиме моментите поминати со нив. За среќа, Н10 е тука со предната 13МП камера која што ќе ја даде најсветлата слика со нежен осветлувачки блиц. Зачувајте го секој момент со Н10!

5.5" 1080p Full HD Дисплеј

Заоблениот Sharp 2.5D екран има можност за прикажување на
милиони бои кои се комбинираат за да прикажат неверојатни перспективи!

Прв во светот

Десет јадрен процесор Х27
Смартфон со двојна камера

Удобен

Оперативниот систем на НОА Н10 се базира на популарниот Android Marshmallow кој што се покажа како стабилен и пристапен.

Задоволете ги Вашите апетити со новиот Marshmallow оперативен систем

7 начини на сликање

 • Панорама
 • Видео
 • Професионална фотографија
 • Фотографија
 • Фотографија со двојна камера
 • Црно-бела фотографија
 • Ноќно фотографирање

Погледнете ги деталите

Не пропуштајте ништо

NOA H10

Технички карактеристики

 • MediaTek Helio X27 10-core 2.6GHz
 • 5.5” FullHD SHARP 1080*1920px
 • SAMSUNG 4GB RAM
 • SAMSUNG 32GB
 • 4000 mAh lithium
 • Android 6.0
 • front 13MP / back 2x13MP
 • 4G LTE
 • GPS + AGPS Navigator
 • Dual SIM
 • USB Type-C fast charging
 • 154*76*8.2 mm

Поддршка

Datasheet ~ 500kB